adres

Selviköyü,Biga/ÇANAKKALE

irt tel:

( +90 ) 286 374 23 37

e posta

info@buglemtursu.com

image

Biberiye Turşusu Nedir Nasıl Yapılır?

Biberiye turşusu sofralarımızın olmazsa olmaz lezzetlerinden ve orta seviye acı severlerin de bir numaralı tercihidir. Biberiye tarlalarımızdan en iyi yetişmiş sağlam biberiyeler ile ürettiğimiz turşuları siz de çok sevecek ve sofranızdan eksi etmeyeceksiniz.

Biberiye Turşusu Nedir?


Biberiye

Buğlem turşularımızın en çok tercih edilen ürünlerinden biberiye turşusu taze hasat edilmiş biberiyelerden yapılmaktadır. Çanakkale ve Marmara bölgesinden anlaşmalı olduğumuz çiftçilerimizin el emeği göz nuru taze biberiyelerini üretim atölyelerimizde el değmeden steril koşullarda ve bakanlık onayınca doğal fermantasyon yöntemiyle üretimini yapmaktayız. Çanakkale biberiye turşularını bu kadar lezzetli kılan aslında her aşamasında özenle dikkat ettiğimiz malzemeleridir, otomatik seri üretim bandında gösterdiğimiz özenli ve özverili çalışma sonucunda her kavanozda aynı lezzeti, aynı hazzı sizlere sunmayı amaçlıyoruz. Nitekim gerçekleştiriyoruz da…


Biberiye Turşusu Nasıl Yapılır?

Çanakkale ve Marmara çevresinde taze toplanan biberiyelerimizin tazeliğini kaybetmemesi için vakit kaybetmeden atölyelerimize yetiştiriyor ve hasat sonrası kısa süre içerisinde sofranızda son bulacak biberiye turşusunun yolculuğu başlamış oluyor. Üretim faaliyetlerimizin gerçekleştiği fabrika ve atölyelerimiz bu yüzden tarlalarımıza yakın yerde bulunmaktadır. Bu yüzden ilk günkü tazeliği her zaman sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. Yapay yöntemler kullanmak yerine doğanın gücüne her zaman sırtını dayayan firmamız doğal fermantasyon ile turşularımızı üretmeye özen gösteriyoruz. Bu yüzden fermantasyon sürecine bağlı olarak bir biberiye turşusunun tam olarak kullanıma hazır hale gelmesi ortalama 15 – 20 günü bulabilmektedir.

Ürünlerimizde hiçbir şekilde yapay renklendiriciler, aroma vericiler ve tatlandırıcılar kullanılmamaktadır. Biberiye turşusunu tüm doğallığı ile sofralarınıza getirmeye kararlıyız.


Tamamen Doğal Biberiye Turşusu

Tamamen doğal biberiye turşularımız rengini, kokusunu, aromasını ve tadını biberiyelerimizin yetiştiği topraktan, havadan ve sudan alır, kısacası tamamen doğal diyorsak her şeyi ile doğal biberiye turşusunu sizlere sunuyoruz. Ürünlerimizin üretim aşamaları:

1. Tarlalarımızdan yetişmiş ve olgunlaşma aşamasına gelmiş taze düşük kalorili biberiyelerimiz özenle toplanır.

2. Üretime başlamadan kısa bir süre önce kalite kontrol aşaması testleri uygulanır. Bu testlerden geçen sağlam biberiyelerimiz üretim için ilgili banda aktarılır.

3. Tarladan elde ettiğimiz mahsullerimiz özenli testler ve denetleme aşamalarından geçtikten sonra üretim süreci başlar. El değmeden seri üretim yöntemleri ve doğal fermantasyon yöntemleri ile taze biberiyelerimiz kavanozlanır.

4. Buğlem özel tarifi ile üretilmiş ve kavanozlanmış biberiye turşularımız kıvamını alması için uygun sürede ve koşullarda bekletilir.

Kısa süre içerisinde biberiye turşularımız sofralarınızda yerini almak üzere yolculuğa koyuluyorlar.

Çanakkale Biberiye Turşusu Faydaları

Neredeyse her türlü yemeğin yanında orta seviye acı tadı ile rahatlıkla tüketilebilen biberiye turşusu faydalarının ilki zaten iştah açıcı olmasıdır. Bununla birlikte:

• İçerisinde bulunan bazı doğal maddelerden dolayı geçmişten günümüze pek çok hastalığın tedavisinde iyileştirici etki için kullanılmıştır,

• Doğal antibiyotik özelliği bulunması ile beraber idrar yolları ve vajinal enfeksiyonlara karşı etkilidir,

• İçeriğinde bol miktarda A ve C vitaminlerini bulundurur.

• Ciltte temizleyici etkiye sahiptir, akne oluşumunu engeller

• Kan akışını hızlandırır ve akciğer enfeksiyonlarına karşı iyileştirici etkiye sahiptir.